«Нова Швейцарія» в Закарпатті

«Нова Швейцарія» в Закарпатті

Спеціалісти з лікування і відпочинку з європейських країн, яким відомі туристичні ресурси Закарпаття нерідко називають його «Новою Швейцарією». Закарпатський рекреаційний район дійсно володіє комплексом рекреаційних умов і ресурсів для всебічного розвитку відпочинку, лікування і туризму. Однак донині його розвиток переважно ґрунтується на експлуатації значних запасів вуглекислих, сульфідних і хлоридно-натрієвих мінеральних вод. Їх загальний обсяг настільки великий, що дає змогу перетворити Закарпаття на потужну міжнародну оздоровницю. Цьому повинне сприяти й унікальне географічне положення області, яка межує одночасно з чотирма країнами Європейського Союзу.
Закрите з півночі від проникнення холодних повітряних мас Закарпаття характеризується високими температурами влітку і взимку. У цьому плані район поступається лише Криму, однак тут вища вологість повітря. У таких умовах вирощують виноград і виробляють унікальні вина. Деякі з них, зокрема Берегівське, Іршавське, Троянда Закарпаття, можуть стати основою організації винних турів.
Ця частина України дуже придатна для туристів, які б хотіли активно відпочивати. Закарпатське низькогір’я, Вулканічний хребет, Рахівщина принадні для водного і гірськолижного туризму. Деякі курорти, зокрема Синяк, який лежить майже на межі рівнини і гір і ніби «втоплений» у низькогір’я, є просто ідеальним і унікальним місцем для тренувань лижварів-початківців, родин разом з дітьми тощо.
Великі перспективи для розвитку на Закарпатті пізнавального, ділового, конгресового та інших видів туризму. Міста з унікальною історією і архітектурою, перш за все Ужгород і Мукачеве, замки, руїни фортець, етнічне багатоманіття мають стати основою для постійного ускладнення рекреаційно-туристичного господарства цієї частини нашої держави.
З метою подальшого розвитку рекреації тут необхідно цілеспрямовано збільшувати кількість об’єктів природно-заповідного фонду, створювати нові туристичні маршрути, прокладати сучасні шосейні шляхи і відновлювати розібрані вузькоколійки в горах, будувати нові курорти, туристичні бази, кемпінги. Було б лише бажання. Євросоюз готовий інвестувати в розвиток рекреації і туризму Закарпаття величезні кошти. Справа в тому, що місткість європейських рекреаційних об’єктів практично вже вичерпана, а нічого кращого і ближчого до потреб європейського споживача рекреаційних ресурсів в Європи вже немає. Необхідно також розробити програму рекреаційно-туристичного декорування території Закарпаття.